fundacje.pl - Portal organizacji pożytku publicznego w Polsce    

 INFORMACJE

mailWyślij wiadomość
mailZdjęcia użytkownika
mailOgłoszenia użytkownika
 
fundacje.pl
 
fundacje.pl
 
nazwa skróconaPomorska Fundacja Rottka
nazwa rozszerzonaPomorska Fundacja Rottka
ulicaGrunwaldzka 94
kod pocztowy/gmina/miasto81-771 Sopot
województwo/stanpomorskie
krs/regon/NIP0000264192 / 220298294 / 585-14-26-492
telefon / fax058 5511008 / 058 5511008
adres WWWwww.rottka.pl
adres emailfundacja@rottka.pl
nazwa bankuBank BZ WBK S.A. O /Sopot
numer konta bankowego53 1090 1098 0000 0001 0587 2375
kategoriaOchrona zwierząt
 
 Zdjęcia      Ogłoszenia      Mapa
 
opis działalności
Zajmujemy się niesieniem pomocy rottweilerom - psom postrzeganym w społeczeństwie często negatywnie. Uważane za psy agresywne - w schroniskach często usypiane, z uwagi na brak chętnych na adopcję. Przełamujemy stereotypy, udowadniając że rottweiler to wspaniały pies - jednakże nie każdy może być jego właścicielem.

Uświadamiamy ludzi, promujemy szkolenie psów, literaturę fachową, staramy się zmienić podejście społeczeństwa do tej wspaniałej rasy poprzez właśnie POZNANIE I ZROZUMIENIE, a także AKCEPTACJĘ.

Docieramy do ludzi prezentując nasze psy, pozwalając dotykać, głaskać, demonstrując pozytywne metody szkolenia i stopień wyszkolenia naszych pupili.

Promujemy także program "Rasowy = Rodowodowy, stop pseudohodowcom", który potępia bezmyślne rozmnażanie psów "w typie rasy" stanowiących często zagrożenie i psujących opinię psom rasowym.

Działamy na terenie całego kraju. Od czasu, kiedy minęła moda na te szlachetne i piękne psy, zaznały one i nadal zaznają sporo zła od ludzi. Wszechobecna niechęć, jaka otacza rottweilery, poprzez wykreowanie przez media błędnego mitu psa - mordercy, powoduje, że cierpienia tych zwierząt jest jeszcze więcej. My znamy i kochamy tę rasę, walczymy z mitami, wspieramy hodowców (a Oni nas), pokazujemy, ze rottweiler to wspaniały pies użytkowy, dobry stróż a także przyjaciel rodziny.

Łamiemy stereotypy, zachęcamy do adopcji psów porzuconych i skrzywdzonych, a w razie myśli o zakupie psa - tylko u renomowanych hodowców, w żadnym razie u rozmnażaczy! Nasze cele pokrótce umieściliśmy w Statucie Pomorskiej Fundacji Rottka.

Z radością powitamy w naszych kręgach kolejnych wolontariuszy i chętnych do prowadzenia domów tymczasowych oraz darczyńców. Poszukujemy także trenerów, lekarzy weterynarii i behawiorystów chętnych do pomocy w prowadzeniu naszych psów, lub udzielaniu doraźnych porad, także wtedy, gdy są już w domach adopcyjnych.

Zapraszamy do współpracy hodowle rottweilerów, schroniska, wolontariuszy i chętnych do adopcji.

Witamy w świecie czarnych podpalanych :).
 
 
 
  O NAS WIADOMOŚCI REKLAMA REGULAMIN POLITYKA PRYWATNOŚCI KONTAKT